neljapäev, 30. juuni 2016

Õppekäik Lennusadamasse

24.mail toimus Rapla maakonna algklasside olümpiaadide ja mälumängude võitjate auhinnaline väljasõit Tallinna Lennusadamasse.
Juba hommikul vara, koos esimeste vallatute päiksekiirtega selgus, et olime võitnud ilmataadi soosingu ning meie ekskursioon Lennusadamas lubab meid ka mere äärde.
Kohale jõudes ootasid meid ees juba giidid, kes meie suure 40 õpilasega grupi pooleks jagasid ning põnev päev võiski alata.
Esimese grupi muuseumitunnis uuriti erinevaid allveelaevu ning tutvuti allveelaevade ajalooga. Kõige põnevam osa oli kindlasti allveelaeva Lembitu külatus. Samas tuli täita paaride peale jagatud töölehti, mille vastused olid peidus nii giidi jutus, kui muuseumi eksponaatides. Põnev ja õpetlik ekskursioon lõppes vahva viktoriiniga ning töölehtede kokkuvõttega.
Teine grupp kehastas end ajaloouurijateks ning suundus merepõhjast otsima üht vana laevavrakki, millel asuti läbi viima uurimistöid. Läbi põnevate leidude tutvutakse allveearheoloogi tööga. Peale uurimistööd suunduti samuti Lembitule.
Vahva ja elamusterohke päev lõppes muuseumi välialal, kus tegutseb sadam ja kus asuvad ka sajandivanune aurik-jäämurdja Suur Tõll ja teised muuseumilaevad.
Päeva õnnestumist toetas Raplamaa Arengufond.

Kaia Poom
Raplamaa klassiõpetajate esindaja

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar