teisipäev, 15. märts 2016

Folklooripäev Järvakandis ehk ajame Eesti asja!19.veebruar 2016 läheb Järvakandis ajalukku selle poolest, et sel päeval toimus meie koolis Rapla maakonna koolide 4-ndate klasside õpilaste folklooripäev. Oli rõõm ja au võõrustada pea kõiki maakonna koole. Külla olid tulnud Rapla Ühisgümnaasium, Kohila Gümnaasium, Kehtna Põhikool, Eidapere Kool, Valtu Põhikool, Kivi-Vigala Põhikool, Kaiu Põhikool, Kodila Põhikool, Rapla Vesiroosi Gümnaasium, Kabala Lasteaed-Põhikool, Hagudi Põhikool, Vana-Vigala Põhikool, Juuru Kool, Märjamaa Gümnaasium, Alu Lasteaed-Algkool.
Kogu päeva sai toimetada erinevates töötubades, kus sai kas ise midagi valmis meisterdada, jalga keerutada, suu magusaks teha või hoopis näitemängu harrastada.
Folklooripäev tõi kokku mitte ainult toredad õpetajad oma majast, vaid oma ala parimad tegijad ka kogu Järvakandist. Nii toimetasid klaasitoas meie klaasikunstnik Kaja Vaikre abilise Valve Viljakuga, käsitöötoas Rita Merekivi Aleviraamatukogust, teatritoas laste näiteringi juhendaja Rea Uueni, muinasjutu-ja mängukavatoas Merike Rego Noortekeskusest, lustitoas meie õpetajad Eha Teras ja Marianne Sepp, meisterdustoas Aira Jakimenko, Anu-Marii Kask ja Kristi Lehtla ning küpsetus- ja punumistoas õpetajad Piret Oole ja Merike Järvik.
Oli ilus ja tore päev! Täis õiget ja uhket eestlust, vaimsust ning oma juurte tunnetust!


Järvakandi Kooli huvijuht Heivi Kipper

 
 
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar