esmaspäev, 15. veebruar 2016

Aitan lapsi kunsti juurde

AitanLapsi_logo
“Aitan lapsi kunsti juurde” on heategevusfondi Aitan Lapsi uus projekt koostöös Eesti Kunstimuuseumiga. Võimaldame üheskoos võimalikult paljudel koolilastel osaleda Eesti Kunstimuuseumi muuseumitundides.
Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” saab võimalikuks tänu taarakogumispunktides kogutud annetustele ning sponsoritele. Kogu annetatud raha läheb laste muuseumikülastuste tarbeks.
Iga selline külastus Eesti Kunstimuuseumi muuseumitesse toimub spetsiaalse muuseumitunni raames. Käelist tegevust sisaldavad tunnid on interaktiivsed ning heaks täienduseks kooli kunstiajaloo tundidele. Eesti Kunstimuuseumi muuseumitunnid pakuvad avastamis- ja kaasamõtlemisrõõmu igas vanuses õpilastele, olles ka suurepäraseks keelekümbluse võimaluseks. Muuseumitunde juhendavad muuseumipedagoogid või selleks koolitatud inimesed ning need on koostatud vastavalt laste vanusele. Muuseumitundide tavapärane kestus on 60–90 minutit. Mitmeid tunde saadab ka loovtöö.

Mida muuseumis saab teha?
Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” toimub Eesti Kunstimuuseumi viies muuseumis:
– Kumu kunstimuuseum
– Kadrioru kunstimuuseum
– Mikkeli muuseum
– Adamson-Ericu muuseum
– Niguliste muuseum
Viiel muuseumil on kokku 16 erinevat muuseumitundi, mille hulgast saab taotleja teha valiku.
Võib juhtuda, et sobival ajal on soovitud programm juba broneeritud. Sellisel juhul kontakteerub muuseum taotlejaga, et leida uus toimumisaeg või analoogne tund.
Vaata kõiki Eesti Kunstimuuseumi muuseumitunde siit.

Kuidas registreeruda?
Registreerumiseks palume täita ankeet. Ankeet vaadatakse üle ning taotlejaga võetakse broneeringu kinnitamiseks ühendust.

Lisainfo:
Liis Suuressaar
Eesti Kunstimuuseumi „Aitan lapsi kunsti juurde” projektijuht
Tel: 602 6010, 5629 9959
E-post: liis.suuressaar@ekm.ee
Projekt „Aitan lapsi kunsti juurde” toimub koostöös organisatsiooniga Heategevusfond Aitan Lapsi SA.
Loe lisaks: www.aitanlapsi.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar