esmaspäev, 15. veebruar 2016

1.kooliastme mälumängu tulemused

2.veebruaril toimus 1.kooliastme mälumängu 2. ja ühtlasi ka viimane etapp sellel õppeaastal. Osalejaid, nagu ka eelmises mängus, oli 26 võistkonna peale 78 õpilast. Kokku saadi sel korral Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis.
Oma teadmisi sai sel korral näidata eelkõige eesti keele ja kultuuri tundmises, matemaatikas ja nuputamises, aga küsimusi oli ka loodusainete vallast ning kunsti ja spordi kohta. Kõige rohkem punkte jagati teadmiste eest eesti keeles, kus vajalikuks oskuseks tähestiku ning antonüümide tundmine, matemaatikas osutus lihtsamaiks ajamõõtmise ühikute tundmine ja nendega arvutamine ning kunstis ei tekitanud raskusi põhivärvidega opereerimine. Seevastu pingerea aitasid tekitada eesti keeles oskus kasutada õpitud reegleid lausete moodustamisel ja kõnekäändude tundmine ning matemaatikas tekstülesannete lahendamine.
Mäng kujunes väga põnevaks ning sel korral otsustas mängu lõpiliku paremusjärjestuse viimane 3 punkti küsimus spordi vallast.
Raplamaa 1.-3.klasside mälumängu 2.etapi võitjaks tuli 67 punktiga Kohila Gümnaasiumi A-klasside võistkond, koosseisus Epp Bender, Maarja Vahi ja Lilian Haljasorg. Teisele kohale nuputas end 65 punktiga Märjamaa Gümnaasiumi B-klasside võistkond, kuhu kuulusid Katrin Obuhhova, Kessu Kalbus ja Liis Lehesalu. Kolmanda koha saavutas Vesiroosi Gümnaasiumi A-klasside kaheliikmeline võistkond, kuhu kuulusid Christian Viiart ja Karl Erik Läänaru ning kes kogus mängus 62 punkti. 4.ja 5.kohta jäid 61 punktiga jagama Hagudi Põhikooli võistkond Keiti Tasane, Gustav Aas ja Rasmus Nahkur ning Kehtna Põhikooli 2. võistkond, koosseisus Laura Laksberg, Mart Mihkel Makko, Angelica Jorš.
Ka kõik teised võistkonnad olid väga tublid ning näitasid oma oskusi ja teadmisi väga usinalt, ent paraku kõik siiski esimesele kohale ei mahu ning seega hüüame hoopis koos hip, hip hurraa esimestele!

Kaia Poom
Raplamaa klassiõpetajate esindaja

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar