teisipäev, 17. november 2015

Mälumängu 1. etapp

27.oktoobril toimus selle õppeaasta 1.kooliastme mälumängude sarja 1. etapp, mis kujunes üle ootuste väga populaarseks. Kokku osales 16 koolist 26 3-liikmelist võistkonda, ehk 78 õpilast Raplamaa koolide 1.-3. klassidest.
Üritus leidis aset taas Rapla Ühisgümnaasiumis, kuhu olid koondunud selleks päevaks nutikaimad algklasside õpilased üle maakonna. Kuna tegu oli mälumänguga, siis oli tarvis oma teadmisi rakendada väga erinevate ainete vahel ning marjaks kulus ära nii nutikus, tähelepanelikkus kui lai silmaring.
Võistlus kujunes taas põnevaks, kui punktisummad üksteisega sammu pidasid ning lootus mängust võitjana väljuda veel lõpuni püsis.
Siiski oli mõnel võistkonnal sel päeval taskutäis nutikust enam varuks ning võitjaks tuli sel korral lausa 2 võistkonda: 1. ja 2. kohta jäid 42 punktiga jagama Kohila Gümnaasiumi A klassid, koosseisus Epp Bender, Maarja Vahi ja Liilian Haljasorg ning Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi A klassid, esindajateks Ronnie Richard Rüüson, Christian Viiart ja Karl Erik Läänaru. 40 punktiga jäi teisele kohale Hagudi Põhikool, võistkonnas Ott Salu, Tõnis Koppelmann ja Keiti Tasane. Märjamaa Gümnaasiumi B klassid kogusid mängus 39 punkti ning jäid napilt 4. kohale. Võitjatest vaid 6 punkti kaugusel - 36 punktiga, sai 5.koha Alu Lasteaed-Algkool ning 6. koht 35 punktiga tuli Rapla Ühisgümnaasiumi A klassidele.
Ka kõik ülejäänud võistkonnad andsid endast parima ja näitasid üles nii nutikust kui laialdasi teadmisi ja väärivad samuti kiitust! Tublid olid kõik juba enne mängu, ent peale võistlust olid kõik juba väga tublid, sest uued teadmised ei jookse kunagi mööda külgi maha.
Kokkuvõtteks võib veel öelda, et oodatud ja hoolikalt planeeritud päev läks korda ning positiivne tagasiside mälumängul osalenud õpilastelt ongi ju peamine.