esmaspäev, 16. veebruar 2015

1.kooliastme mälumängu 2.etapp

10.veebruari päikselisel pärastlõunal, kui paljud lapsed juba koolist kodu poole kõndisid, suundus pea igast Raplamaa koolist vähemalt üks võistkond 1.-3. klassi õpilasi järjekordsele 1.kooliastme mälumängu etapile. Sel korral koguneti Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi aulasse, kuhu võistkondade pesad juba ette olid valmistatud. Kokku tuli mälumängu 2. etapile 23 võistkonda 16-st koolist, kes olid valmis oma teadmisi proovile panema.
Esimesed küsimused testisid kohe õpilaste kodumaa tundmist: kas Eesti asub Läänemere ääres, millises maakonnas asuvad Lottemaa ja Pokumaa, kas Narva kindlusest saab vaadata Venemaale ning teisigi Eestit puudutavaid põnevaid küsimusi. Matemaatika valdkonnas pidi näitama oma arvutamisoskust rahaga ja lahendama põnevaid tekstülesandeid, mis lisaks arvutamisele nõudsid ka loogilist mõtlemist ja tähelepanelikku teksti lugemist.
Kuigi arvatakse, et arvutite kasutamine on vähendanud oluliselt laste lugemust, siis sellel mälumängul selgus, et kokkutulnud õpilased olid kursis nii klassikalise lastekirjanduse kui ka uuemal ajal kirjutatud teostega. Seda kõike on igal õpetajal ainult rõõm tõdeda, et lugemishuvi on selles vanuses väga populaarne.
Vahvad küsimused ja mõnus koosolemise melu panid tajutava aja kiiremini liikuma, kui oleks ehk tahtnud, ning oligi käes aeg kuulutada välja selle mälumängu võitjad.
Punktitabelist selgus, et mäng oli väga tasavägine ning 1.-3. koha vahel oli kõigest 2 punktine vahe.
Esimesele kohale tuli Raplamaa 1.kooliastme mälumängu 2.etapil 47 punktiga Kohila Gümnaasiumi B klasside võistkond, kuhu kuulusid Sten Meerbach 1.b, Paul Mihkel Maasalu 2.b ja Kea Kristiin Laanmets 3.b. Teise koha vääriliseks napi poolepunktise vahega sai Märjamaa Gümnaasiumi B klasside võistkond, kuhu kuulusid Elisabeth Umbleja 3.b, Liis Lehesalu 2.b ja Kessu Kalbus 1.b. Kolmanda koha saavutanud Rapla Ühisgümnaasiumi A klasside võistkond oli kogunud 45 punkti ning oma teadmisi näitasid selle kooli esindajatena üles Emma Karoliine Vasnu 1.a, Iris Liisa Suurväli 2.a ja Ketlin Kõiv 3.a.
Toreda päeva lõpetuseks said kõik osalejad tänukirjad ning enne koduteele asumist ka suud magusaks. Järgmine maakondlik mälumäng aga uue kooliaasta sügisel, mil kõik tänased osalejad juba numbrivõrra vanemas klassis. Seni aga kaunist sõbrakuu jätku!
See tore päev sai teoks tänu Raplamaa Omavalitsuste Arengufondi toetusele.
Kaia Poom
Rapla Ühisgümnaasiumi
klassiõpetaja

Meenutusi sellest päevast:

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar