pühapäev, 16. november 2014

Raplamaa klassiõpetajad Pärnus

Mardikuu teisel reedel toimus Raplamaa klassiõpetajate juba traditsiooniks saanud iga-aastane õppe- ja kultuurireis. Sel korral võeti suund sügispimedasse suvepealinna Pärnusse, kus aasta tagasi oli avatud "üks viimase aja põnevamaid uusehitisi siinmail – kukeharjast murumütsi ja kauni aiaga Pärnumaa keskkonnahariduskeskuse hoone," nagu kirjeldas seda Pärnu Postimees. Antud ehitis oli tunnistatud Eesti keskkonnaühenduste koja poolt ka 2013. aasta parimaks keskkonnateoks.
Keskus pakkus õpetajatele palju põnevat uudistamist ning giidi antud põhjaliku ülevaate jooksul tutvuti unikaalse planetaariumiga, kaasaegse laboratooriumiga, põnevate töötubadega bioloogiast brüoloogia kabinetini, väikese botaanikaaiaga, elusate mageveekaladega kuni mitte enam väga elusate ent piisavalt elutruude topistega. Välja oli pandud ka mitmeid põnevaid näituseid, kus oma teadmisi proovile sai panna. Nii mõnigi õpetaja sai endale sealt looduse tundideks häid ideid ning päris mitmed klassid meie kandist on varsti seda keskust ka ise külastamas.
Õhtu meeldivaks lõpetuseks ehk siis kirsiks tordil, pakkus Pärnu Teater Endla võimalust valida nautimiseks kahe etenduse vahel, milleks olid moodne armastuslugu "Eedeni aed" ja komöödia "Kvartett".
Pikk, ent huvitav päev lõbusa seltskonnaga sai selleks korraks küll läbi, kuid uued ideed ja mõnusalt koosveedetud aeg loovad hea tuju veel pikaks ajaks.
Projekti toetas Raplamaa Omavalitsuste Arengufond.
Kaia Poom
Rapla Ühisgümnaasiumi
klassiõpetaja
                                                     Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar