pühapäev, 16. november 2014

Lõõtspillipäev Märjamaa Rahvamajas

22.novembril toimub Märjamaa rahvamajas lõõtspillipäev. Selleks on hea põhjus. Lõppenud on Eesti I lõõtspillivalmistamise koolitus. Töö kestis üle kahe aasta. Tänaseks on igal pillil oma peremehe tegu ja nägu ning hea tahtmise juures saab neist mõne loogi kätte. Seega Teid, hea inime, oodatakse äsjasündinut kaema. Iga külaline saab uut pilli katsuda ja oma silmaga lähedalt kaeda.
Päev algab loengute ja vestlusringidega kell 15.00. Esineja, ajaloolane Sergei Seeland, on aastaid tagasi lindistanud Märjamaa kandi (Velise, Päärdu) lõõtspillimängijaid. On suurepärane võimalus kuulata kohalike pillimeeste ehedat esitust, sekka lugusid lindistamiselt ja pillimeeste elust.
Pillimeister ja suurepärane rahvamuusik, meie lõõtsameisterdamise juhendaja Heino Tartes pajatab koolituse kulgemisest tema silmade läbi. Heinot toetavad oma mõtetega kõik pilliehitajad: Eve, Mauno, Kaido, Ants, Ove, Riho ja Einar. Meister Heino Tartes räägib rahvapillidest laiemalt, tutvustades ka rahvakandle mängimise kunsti. Lisaks esitleb ta äsja trükist tulnud raamatut „Võrumaa lõõtspillimängijad“.
Päeva loenguosa rikastab tuntud torupilli – ja lõõtsamängija Ants Taul Torupillitalust Riidajalt. Ants Taul on tuntud oma mahlakate ajalooliste lugude pajatamise poolest.
Päev ei kulge ainiti loenguid kuulates ja vestlustes. Kell 18 on kõigil võimalus ehedalt käredate lõõtsahelide saatel jalga keerutada. Kõik pillimängijad saavad rahva rõõmuks helisid välja võluda- koos, kaksi, üksi. Simmanilt ei puudu ka külalisesinejad ja pärimustants. Kõik on oodatud osa saama oma juurtest ja vanavanemailt päritud varandusest. Simman on külalisele tasuta.

Üleskutse kogukonnale ja Eesti rahvale! Rahvapilliõpe on jõukohane igale huvilisele olenemata vanusest ja soost. MTÜ Wäega Wärk soovib jätkata Jäntsi Jaani talus alguse saanud, 11. korda pillimehi ja kuulajaid rõõmustanud suvist lõõtspillipäeva. Oleme tänulikud hr Uno Kiismale tehtud töö eest! Märjamaa kandi lõõtspillimäng on arenemas ja pillide sünnist on kasvamas mängijaid. Soovime luua võimalusi rahvapilli (karmoška, väikekannel) õppeks. Selleks ootame häid toetajaid, et soetada pille ja alustada noorte ja  täiskasvanute rahvapilliõpet. Hea pärimuskultuuri- ja rahvapillihuviline, kes sa seda kõike soovid, siis toetada saab EE822200221048669295 Swedbank, MTÜ Wäega Wärk, selgitus: „RAHVAPILL“

Lugupidamisega MTÜ Wäega Wärk nimel 
Eve Burmeister

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar